Отваряне на бизнес: продажба на бонбони с конци

Ресторантен и хотелски бизнес Улична храна

Памучните бонбони са любимо лакомство не само за всички деца по света. При вида на ярките цветове на сладките топки е невъзможно да устоиш на възрастен.

Ароматна въздушна изненада може да бъде представена на любимото ви момиче на романтична среща. Освен това с този необичаен подарък можете напълно да заявите любовта си.

С една дума - всеки обича бонбоните от памук. Ето защо, ако се занимавате с производството и продажбата му, тогава много скоро се превръщате в добър магьосник и напълно легален милионер.

Циркуси, паркове, зоологически градини, детски магазини, театри и кафенета ще се превърнат в основния компонент на вашето благоденствие. Няма грешка при избора на място за продажба на ефирно лакомство: памучната вата - деликатен продукт - губи формата си с течение на времето. Особено внимание трябва да се обърне на местата за разходка между страната: паркове за отдих, изложби, панаири и различни детски институции.

Има втори вариант: можете да заредите продукцията си на специална количка (закупуването й ще ви струва от 300 до 1150 USD) и да доставите сладко удоволствие из целия град.

Процедурата за извличане на пари от самия въздух е доста проста: захарта се излива в кухината на главата с нагряване и когато устройството е включено, то се топи и се пръска през дупката в главата поради центробежната сила, която възниква при въртенето му. Захарта, напръскана през главата, се превръща във влакна, залепени за пръчката, които продавачът кара вътре в купата. Скоро върху пръчка се оформя апетитна топка памучен бонбон. И така, бучка след буца, вашите капитали растат.

Candy floss бизнес оборудване

Оборудването на пазара е представено главно от американски устройства. Най-популярното устройство ECONO FLOSS от GOLD MEDAL. Той е с малък размер - 65x65x40 см, и сравнително евтин - 780 USD, надежден и продуктивен: до 400 порции на час.

TORNADO - също произведено от американски произход - дава 700 порции на час, но цената му е много по-висока - 1500 USD. Независимо от това, експертите съветват да се закупува вносно оборудване, тъй като в домашните устройства все още има неизправности, най-сериозното е голямото запушване на котлите на изхода, което води до изгаряне на захар.

Американското устройство - новост в Русия TWIN WIND, е в състояние да приготви двуцветно лакомство. Производителността на това устройство е висока, въпреки че цената е за съжаление също. По-долу е дадена таблица на единиците за производство на памучна вата с тяхната цена

модел

Производителност, порции на час

Цена, USD

ПАРАЛЕЛ (Русия)

65

360

ECONO FLOSS (САЩ)

до 400

780

TORNADO (САЩ) високоефективно устройство

700

1450

Апарат X-15R WHIRLWIND (САЩ) с двоен нагревателен елемент

до 650

1400

TWIN WIND (САЩ) е първият апарат за производство на двуцветни памучни бонбони

до 600

1 750

Багрила, пръчици и т.н.

Без FLOSSINE - хранителни оцветители, които придават вкус, цвят и мирис - вашата памучна вата ще бъде само снежен шум върху пръчка. След като купите пакет с багрило за 14, 4 USD, можете лесно да превърнете неапетитиращото си "сняг" в череша или портокал, мента или ананас. В асортимента на фирма БИЗНЕС РУСИЯ има повече от 12 вида хранителни оцветители.

Оказва се, че дори такава дреболия като памучна бонбонена пръчка също има значение. Децата обичат конусовидни пръчици с модел на клоун (29 USD на 1000). За уважаваната публика смело предлагайте прости картонени пръчици, които ще ви струват $ 25, 5 на 1000. Но за дамите пластмасовите пръчки за "коктейл" 10 USD за 1000 броя.

Производството и продажбите на памучни бонбони могат да бъдат супер изгодни. Можете да направите просто изчисление.

Една голяма порция бонбони от памук се получава от супена лъжица (7 г) гранулирана захар и щипка хранителни оцветители, които придават цвят и вкус, както и клечка, на която всичко се държи. Един килограм гранулирана захар струва средно 0, 7 USD, а част се продава на обществени места по 0, 7-0, 9 USD. Ако предложите средно 200 души на ден да искат да ядат бонбони, тогава месечният ви доход ще бъде около 4 800 долара.

Месечни разходи:

Захар (30 USD);

Пръчки (60 USD);

FLOSSINE (62 USD).

· Наем (200 USD);

· Електричество (15 USD);

Общо: 367 USD.

Така че в хода на тези прости изчисления е ясно, че нетната печалба ще бъде 4 433 долара на месец.

Според материалите на сайта www.equipnet.ru

* Статията е на повече от 8 години. Може да съдържа остарели данни